Jak osiągnąć sukces na siłowni i utrzymać formę przez wiele lat?

Wiele osób zastanawia się jak to jest możliwe, że niektórzy trenują kilkanaście lat i ciągle są zmotywowani do ciężkiej pracy. Co pozwala im osiągnąć sukces? Przedstawiamy Wam kilka wskazówek.

Dobrym przykładem będą ambasadorzy Iridium Labs: Jacek Ratusznik oraz Jacek Kramek. To właśnie oni należą do tych, którzy nad swoją formą pracują od kilkunastu lat, a dodatkowo dbają także o rozwój innych osób. Na pytanie dotyczące tego jak utrzymać przez tyle lat zapał do pracy mają kilka prostych rad. Bardzo ważna jest odpowiednia motywacja oraz wyznaczanie celów i umiejętność ich realizacji. Jak powinieneś postępować by osiągnąć sukces i przez wiele lat z zaangażowaniem pracować nad sobą?

jacekijacek

 

Zewnętrzna motywacja

W mediach znajdziemy wiele porad przedstawianych przez różne gwiazdy sportu, czy też znanych ludzi. Często możemy zaobserwować, że są oni bardzo aktywni. Udostępniają filmy z treningów, zdjęcia swojej sylwetki, pokazują to, co udało im się osiągnąć.W zamian otrzymują szacunek za swoją pracę i wsparcie innych osób. Filmy motywujące do działania znajdziesz też na naszym kanale YouTube Iridium Labs Polska. Jeżeli sam chcesz być doceniony przez innych i podzielić się swoją pasją, nie bój się. Pokaż jak ciężko pracujesz na siłowni! Jeżeli będziesz aktywny na profilach społecznościowych to zyskasz dodatkową dawkę motywacji od osób, które doceniają ciężką pracę i rozwój innych. Pamiętaj jednak o tym, aby nie poświęcać na to zbyt wiele czasu! Każdy lubi być chwalony, ale nie zapominaj o tym, że przede wszystkim pracujesz na swój rozwój! Czytaj wartościowe artykuły, przeglądaj odpowiednie strony i profile osób, które osiągają sukcesy. Ucz się od najlepszych, ale pamiętaj, że poza zewnętrzną motywacją ważne jest to, aby ułożyć odpowiedni plan rozwoju.

 

Naucz się wyznaczać cele

Jednym z kilku elementów, który pozwala na osiągnięcie sukcesu jest umiejętność stawiania sobie celów. Muszą być one konkretne i jasno określone. Powiedzenie: „Chcę dużo wyciskać na ławce” to za mało. „Chcę wyciskać 200 kg” Brzmi już lepiej, ale to do czego dążymy musi być dokładnie zaplanowane. „Chcę wyciskać 200 kg w ciągu 10 tygodni”. To jest jasno określony cel i o tym należy pamiętać! Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie co chcesz osiągnąć i kiedy chcesz to zrobić. Marzenia to cele z datą wykonania!

Wiele osób popełnia błędy nie określając dokładnie swoich celów. Często mówią: Chcę być dobry, chcę wygrać, chcę mieć super sylwetkę. Takie myślenie może doprowadzić do tego, że nigdy nie osiągną tego co zamierzyli. Będą długo dążyć do celu, którego dokładnie nie określili, co spowoduje, że ich droga będzie długa i nigdy nie osiągną prawdziwego sukcesu. Dlaczego? Bo nie jest on dokładnie określony! Nie mają planu jak tego dokonać i w jakim terminie. Nie wiedzą dokładnie, co chcą tak naprawdę osiągnąć.

Warto pamiętać o tym, że cele są bardzo ważne, ale nie można popaść w obsesję! Nie każdy cel da się osiągnąć. Musi być on dostosowany do naszych możliwości. Nikt nie jest idealny, ale najważniejsze żeby być jak najlepszą wersją siebie! Najważniejsze, aby umieć odróżnić cele, których nie jesteśmy w stanie osiągnąć ze względu na np. ograniczenia fizyczne. Chodzi tu oczywiście o ochronę własnego zdrowia, np. dobór ciężarów, które jesteśmy w stanie podnosić, aby nie uszkodzić swojego kręgosłupa. Od celów, których nie udało się osiągnąć bo po prostu zostały źle zaplanowane. Z każdego niepowodzenia warto jednak wyciągnąć odpowiednią naukę i ciągle dążyć do sukcesu. Próbować należy do skutku, ale zawsze trzeba szukać najlepszych rozwiązań. Nie można robić ciągle tego samego i oczekiwać innych rezultatów!

 

Przyglądaj się realizacji swoich celów nawet codziennie.

Pomyśl o tym ilu ludzi postanawia 31 grudnia zaplanować cele na nowy rok. Prawie każdy? A teraz pomyśl ile z tych postanowień przestaje być realizowane już po kilku dniach nowego roku. Właśnie dlatego bardzo ważnym elementem rozwoju jest kontrolowanie swoich celów i postępu ich realizacji. Niestety życie stawia wiele przeszkód, które często krzyżują nasze plany, ale czy na pewno tak jest? Może to Ty widzisz wymówki? Oczywiście w życiu są rzeczy ważne np. praca, rodzina i trzeba im poświęcić czas, ale pomyśl ile czasu marnujesz skupiając się na mało istotnych sprawach zbyt długo. Bezcelowe siedzenie w internecie i przeglądanie wszystkich stron po kolei, oglądanie różnych mało wnoszących do Twojego życia programów w telewizji. To marnowanie czasu, który moglibyśmy poświęcić na swój rozwój. Skupianie się na rzeczach mało istotnych, kosztem tego co ważne. Naucz się dobrze zarządzać swoim czasem, a wtedy na pewno uda Ci się zrealizować swój cel!

Eksperci twierdzą, że wystarczy podsumowywać realizację swoich celów raz w tygodniu. Jeśli jednak uważasz, że gdzieś popełniasz błąd i nie wszystko idzie zgodnie z planem. Poświęć codziennie kilka minut i zastanów się, co możesz zrobić lepiej, aby zbliżyć się do celu! Kolejne wskazówki pojawią się w drugiej części naszego artykułu już niebawem!

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *