Motywacja według ludzi sukcesu!

Zapraszamy Was do zapoznania się z kolejnymi wskazówkami, dzięki którym dobrze zaplanujecie swój rozwój. W poprzednim artykule pisaliśmy o zewnętrznej motywacji i umiejętności wyznaczania sobie celów. Teraz czas na kolejne rady. Poznaj zasady, których trzymają się najlepsi i stań się jednym z nich! Najprostszą drogą do zobaczenia tego jak będzie wyglądała Twoja przyszłość, jest jej tworzenie! Obudź w sobie bestię!

Nie bój się zmienić siłowni!

Jeżeli na siłowni, do której jesteś przywiązany zachodzą zmiany na gorsze to nie bój się zmienić miejsca! Przychodzi tak dużo ludzi, że nie masz na czym trenować? Atmosfera nie jest taka jak kiedyś? Maszyny się zużywają? Wolisz ciszę i spokój? Po prostu zmień otoczenie! To Ty pracujesz na swój sukces i tylko od Ciebie zależy to, czy go osiągniesz. Zawsze wybieraj miejsce, które jest odpowiednie dla Ciebie. Jeżeli chcesz osiągnąć cel, to wybierz najlepszą drogę. Nie rezygnuj, po prostu dokonaj dobrego wyboru.

Wewnętrzna motywacja

jacodpol1111W pewnym momencie pracy nad sobą musisz znaleźć swoją wewnętrzną motywację. Różne artykuły i informacje docierające od innych osób mogą motywować do działania, ale najważniejsze, żebyś na koniec dnia mógł sobie powiedzieć: Jestem zmotywowany do pracy! Nikt z nas nie jest jednak robotem i każdy ma chwile słabości. Jeżeli nadejdzie dzień, w którym po prostu potrzebujesz chwili odpoczynku od wszystkiego co Cię otacza, to zrób to. Pojedź na długi spacer, wyjedź na kilka dni się zregenerować, ale pamiętaj o tym, by zawsze dbać o swoje zdrowie i nie pozwól zaprzepaścić tego co udało Ci się wypracować. Na swój sukces pracujesz wiele lat. Pewne jest to, że się urodziłeś i pewne jest to, że umrzesz, ale to co zrobisz w okresie pomiędzy tymi dwoma wydarzeniami zależy tylko od Ciebie! Niech to będzie Twoja największa motywacja. Nie zmarnuj tego!

Współpraca

Jeżeli sam nie jesteś w stanie dobrze zaplanować swojej drogi poszukaj pomocy u trenera personalnego. Pomoże ułożyć Ci plan działania, dobierze ćwiczenia odpowiednie do Twojego wieku, sylwetki i kondycji. W obecnych czasach jest wielu trenerów więc na pewno nie będziesz miał problemu ze znalezieniem odpowiedniej osoby.

Sprawdzaj wyniki

Obserwowanie rozwoju swojego ciała może stanowić dobrą motywację do dalszej pracy. Dokonuj regularnie pomiarów. Jeżeli chcesz żeby urosły Twoje bicepsy zmierz je pierwszego dnia i co kilkanaście dni dokonuj pomiarów. Na początku różnice mogą nie być zbyt wielkie, ale porównanie wyników z pierwszego dnia, do tych po kilku tygodniach może Cię zaskoczyć i dać dodatkową energię do działania!

Dlaczego zacząłęś?

Przypomnij sobie co spowodowało, że poszedłeś na siłownie. Pomyśl o tym co chciałeś osiągnąć i dąż do tego! Na pewno wyznaczyłeś sobie cele, które chcesz osiągnąć. Nie możesz się zatrzymać, zawsze dąż do tego żeby być coraz lepszym.

Ćwiczenia to zdrowie!

Dzięki treningom poprawia się nie tylko Twoja sprawność fizyczna, czy wygląd sylwetki, ale przede wszystkim zdrowie. Twoje serce lepiej funkcjonuje, poprawia się wydolność płuc, ćwiczenia rozwijają także umysł i zapewniają większą elastyczność stawów, a przede wszystkim będziesz w lepszym nastroju.

Mamy nadzieję, że wszystkie podane wskazówki pomogą Wam w rozwoju na siłowni i utrzymaniu formy! Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *