Termogeniki

Przyspiesz efekty treningów – sięgnij po termogeniki!

Termogeniki to preparaty, które wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej i metabolizm. Planujesz stosować je przed treningiem? Sprawdź, jak działają.

Termogeniki coraz częściej są wybierane przez sportowców i kulturystów. Jeżeli chcesz włączyć je do swojej codziennej diety, aby podnieść skuteczność treningów, poznaj ich działanie i wybierz najlepszy produkt dla siebie.

Termogeniki – dla kogo?

Składniki o działaniu termogenicznym to rozwiązanie dla osób, które chcą przyspieszyć spalanie tłuszczu. Dzięki nim uda Ci się szybciej zrzucić zbędne kilogramy i odsłonić wyrzeźbione na treningu mięśnie. Termoaktywne właściwości posiadają zarówno naturalne składniki, jak i suplementy, które są wsparciem dla codziennej diety i dodatkową kombinacją odżywczych witamin i minerałów. Mogą je stosować osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z treningami i siłownią, jak i zawodowi kulturyści czy sportowcy.

Jak działają termogeniki?

Działanie termogenika może sprawić, że organizm zamiast 1000 kcal zużyje aż 1200 kcal, dlatego warto uzupełnić dietę właśnie takim preparatem, aby przyspieszyć efekty intensywnych ćwiczeń. Termogeniki wpływają na lipolizę poprzez wpływ na przekaźnik komórkowy cAMP. Im wyższe stężenie cAMP, tym większe tempo lipolizy oraz procesów termogenezy. W efekcie następuje rozpad komórek tłuszczowych i uwolnienie z nich energii, dzięki czemu organizm szybciej spala tłuszcz. Te „rozgrzewające składniki” zmniejszą również poczucie głodu i apetyt oraz pomogą zlikwidować podjadanie między posiłkami.

 

Naturalne substancje czy skoncentrowane suplementy?

Spalacz tłuszczu

Do najbardziej popularnych termogeników zalicza się kofeinę, salicynę z wierzby białej, katechiny zielonej herbaty, forskolinę z pokrzywy indyjskiej, piperynę z pieprzu czarnego, synefrynę z gorzkiej pomarańczy, l-tyrozynę oraz karnitynę. Niektóre z tych składników można znaleźć w herbacie, kawie, pieprzu kajeńskim czy imbirze. Naturalne termogeniki mogą przyspieszyć przemianę materii nawet o 20%. Minusem jest to, że działają krótkotrwale, a przyjmowana ilość w diecie nie uzupełnia codziennego zapotrzebowania przez organizm. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest suplement diety o właściwościach termogenicznych ze specjalną formułą, która przyspiesza metabolizm, pomaga spalać tkankę tłuszczową i szybciej regenerować się po posiłku. Termogeniki dodają siły i zwiększają wytrzymałość, dlatego chętnie są wykorzystywane przez osoby aktywne fizycznie. Najlepsze z nich zwiększają termogenezę nawet w stanie spoczynku, co pozwala szybko osiągnąć zamierzone efekty.

Wybierz skuteczny termogenik dla siebie

Działanie termogeników

Warto pamiętać, że spożywanie zbyt dużej ilości termogeników może przyczynić się do chorób układu krążenia i układu pokarmowego, dlatego należy trzymać się zaleceń producentów i określonego przez nich stosowania. Suplementy diety o działaniu termogenicznym najlepiej stosować przed treningiem lub przed posiłkiem. Termogeników nie wolno przyjmować przed snem, ponieważ duża zawartość substancji aktywnych może niepotrzebnie pobudzić organizm i utrudnić zasypianie. Jeżeli decydujesz się na zażywanie termogeników, nie zapominaj o zbilansowanej diecie i regularnych treningach. Sam reduktor tłuszczu bez zdrowego żywienia i dawki ćwiczeń aerobowych nie zadziała tak, jak byś się po nim tego spodziewał.

Zanim kupisz produkt dla siebie, upewnij się, że zawiera on witaminy i minerały, które wzmocnią Twój organizm oraz takie składniki jak kofeina, zielona herbata, imbir, guarana, czarny pieprz czy chilli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *