Reprezentacja Polski podbiła Azję! Podsumowanie Arnold Classic.

Arnold Classic Asia 2016!
W dniach 19-21 sierpnia odbyła się kolejna edycja prestiżowych zawodów Arnold Classic Asia organizowanych przez Arnolda Schwarzeneggera. Tym razem zawodnicy rywalizowali w Chinach. Cykl imprez Arnold Sports Festival to jednak nie tylko zawody kulturystyczne i fitness, ale także inne konkurencje, m.in. siłowanie na rękę, krav maga, podnoszenie ciężarów, szermierka, szachy, crossfit czy rugby. Było to więc prawdziwe święto sportu w Hongkongu. Święto w czasie, którego bardzo dobrze spisali się Polacy.

Reprezentacja Polski
Reprezentację Polski stanowili członkowie jednego z najlepszych klubów w Polsce „Black & White” z Ostrowca Świętokrzyskiego. Zespół prowadzony przez Grzegorza Kępę składał się z czterech osób, które odniosły do tej pory wiele sukcesów na arenie krajowej oraz międzynarodowej. Nie inaczej było tym razem! Jacek Ratusznik, Aleksandra Kępa, Żaneta Szlęzak i Małgorzata Flis zdobyli w Chinach aż 5 medali!
 
arnold classic asia 
4 osoby, 5 medali!
3J7A0057Nasz ambasador Jacek Ratusznik powtórzył sukces z Mr. Olympia Marbella 2016 oraz Diamond Cup wygrywając na Arnold Classic Asia w kategorii Kulturystyka Klasyczna +180 cm oraz w kategorii Overall! „Terminator” nie zwalnia więc tempa. Kolejny start, kolejne medale. Zawsze zmotywowany i naładowany energią do dalszego działania. Takich sportowców potrzebuje nasz kraj!

Małgorzata Flis zdobyła srebrny medal w Bikini Fitness do 160 cm! Warto dodać, że wygrała z rywalkami, które były wyższe od niej, a wzrost w tej konkurencji ma bardzo duże znaczenie. Mała wzrostem, ale wielka duchem i walcząca o swoje marzenia. Oby tak dalej!

Żaneta Szlęzak zdobyła złoty medal w kategorii Bikini Fitness do 169 cm! Do zwycięstwa w kategorii Overall zabrakło jej zaledwie 4 punktów. W Hongkongu Żaneta zrewanżowała się za Mistrzostwa Świata, w których zajęła 4 miejsce. Trener Grzegorz Kępa podkreśla, że ma ona idealną budowę ciała pod starty w Bikini Fitness i podsumowuje: „Nie trzeba mieć kraty na brzuchu. Trzeba mieć to coś – talent.”

3J7A0067Aleksandra Kępa po sukcesie na Arnold Classic w Ohio tym razem zdobyła złoty medal w kategorii Bikini Fitness Open! Przez wiele osób ta zaledwie 16-letnia dziewczyna jest uznawana za wschodzącą gwiazdę świata fitness i wizytówkę największej federacji na świecie IFBB! Na swoim facebookowym profilu, trener Aleksandry napisał, że po zawodach na Olę czekało tylu fanów, że ledwo udało się jej uciec do taksówki. Młoda, piękna, zmotywowana do działania, pełna pasji i odnosząca wielkie sukcesy! Polska może być dumna!

Po kilkunastogodzinnej podróży powrotnej, nasi zawodnicy wylądowali w Polsce. Na lotnisku przywitali ich fani, znajomi oraz media. Była wielka radość, kwiaty i prezenty od Iridium Labs, a błyszczące na szyjach zawodników medale wzbudzały duże zainteresowanie.

Z takiej reprezentacji możemy być dumni. Oby wszyscy nasi sportowcy byli tak zaangażowani w pracę nad swoją formą i odnosili tak wielkie sukcesy na arenie międzynarodowej. Pozostaje tylko żal, że kulturystyka i fitness nie są dyscyplinami olimpijskimi.

Dalsze plany

„Black & White” nie spoczywa na laurach. Już za kilka tygodni planuje podbić Europę! Arnold Classic Europe zbliża się wielkimi krokami. Pozostaje nam trzymać kciuki za to, żeby przygotowania przebiegły zgodnie z planem, bo pod okiem tak niesamowitego trenera, jak Grzegorz Kępa, o wyniki zawodów możemy być spokojni!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *